Met ingang van 1 januari 2025 treedt gefaseerd de nieuwe btw-ketting in werking. Een van de nieuwe maatregelen is dat de aanvraag via de btw-aangifte van de terugbetaling van een btw-tegoed enkel betrekking heeft op het tegoed van die aangifte (rooster 72).
Omdat een btw-tegoed maar terugbetaald wordt als het minstens 50 euro bedraagt, voorziet de fiscus in een nieuwe validatieregel in Intervat dat de aanvraag tot terugbetaling niet kan worden aangevinkt als er in het rooster 72 niets of een bedrag van minder dan 50 euro is vermeld.
Tot 30 september 2025 geldt er echter een overgangsregeling waarbij de aanvraag in de btw-aangifte tot terugbetaling van het btw-tegoed nog steeds betrekking heeft op het volledige tegoed op de btw-rekening-courant.
Maar de fiscus had voormelde validatieregel al geactiveerd in Intervat waardoor btw-plichtigen de aanvraag tot terugbetaling van het tegoed op hun btw-rekening-courant niet konden aanvinken als er in het rooster 72 niets of een bedrag van minder dan 50 euro is vermeld.
De fiscus heeft laten weten dat voormelde validatieregel ondertussen werd gedeactiveerd. Btw-plichtigen die hun maandaangifte met betrekking tot de handelingen van januari 2025 al hebben ingediend zonder de aanvraag tot terugbetaling van hun btw-tegoed te hebben kunnen aanvinken, kunnen die aangifte ofwel nog wijzigen tot en met 20 februari 2025 (verbeterende btw-aangifte), ofwel gebruik maken van de mogelijkheid om teruggaaf te vragen buiten de aangifte (schrijven naar het bevoegde btw-kantoor).
Bestaande klant?
Nieuwe klant?
Bericht voor abonnees: heb je een btw-vraag? Log dan in en stel je vraag via de “stel uw vraag” knop bovenaan.
De btw-lijn BV
Roderveldlaan 100 bus 6
2640 Mortsel (België)
info@btw-lijn.be
BE 0629.761.216